Каталог матеріалів

Урок №57 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування текстових задач на рух. Формули відстані.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 57. Розв’язування текстових задач на рух. Формули відстані.

Мета: узагальнити вміння розв'язувати текстові задачі; закріпити вміння застосовувати формули знаходження відстані, швидкості та часу; розв'язувати текстові задачі на рух річкою; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати текстові задачі застосовувати формули знаходження відстані, швидкості та часу; розв'язувати текстові задачі на рух річкою.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-9. Основні поняття про текстові задачі. Формули відстані.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 13-19. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 2 рівня складності № 597, 612, 626, 631, 678.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Завдання: Сума двох чисел дорівнює 167. Одне із чисел на 27 більше за інше. Знайдіть ці числа.

Слайд 22. Завдання. Різниця двох чисел дорівнює 40, а їхня сума — 200.

Знайдіть ці числа.

Слайд 23. Індивідуальна робота.

Задача. Сергійко з батьками на вихідні вирішили поїхати до Києва на новорічну виставу «Викрадачі Різдва», яка відбудеться в Палаці «Україна». Відстань від Черкас до Києва — 180 км. До Києва родина планує їхати на автомобілі зі швидкістю 90 км/год, а повертатися — на автобусі зі швидкістю 60 км/год. Виїзд із Черкас заплановано на 8.00. 1) О котрій годині родина Сергійка приїде до Києва? 2) На яку годину заплановано виїзд додому, якщо родина планує пробути в Києві 6 год? 3) О котрій годині родина Сергійка повернеться до Черкас?

Слайд 24. Задачі на логіку. Петрик і Марійка грали в шашки. Петрик замислився над своїм ходом, а Марійка тим часом порахувала, що на дошці (64 клітинки) порожніх клітинок утричі більше, ніж зайнятих, і що в неї на 2 шашки більше, ніж у Петрика. Скільки шашок було в дітей на той час.

Підсумок

Слайд 25. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні