Каталог матеріалів

Урок №56 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо на основі розрядного складу числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 56. Додаємо і віднімаємо на основі розрядного складу числа.

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Актуалізувати знання послідовності чисел в натуральному ряді в заданих межах; способу порівняння чисел на підставі їх розташування в натуральному ряді; вміння записувати багатоцифрові числа; визначати розрядний склад багатоцифрового числа; вміння зіставляти записи розрядних чисел; подавати трицифрові числа у вигляді суми розрядних доданків. Формувати на цій основі вміння подавати багатоцифрові числа у вигляді суми розрядних доданків. Актуалізувати вміння подавати круглі числа (70 і 800) у вигляді добутку розрядної одиниці та числа. Формувати на цій основі спосіб міркування щодо багатоцифрових чисел; уміння подавати багатоцифрове число у вигляді суми розрядних доданків. Актуалізувати вміння замінювати суму розрядних доданків трицифровим числом. Формувати вміння замінювати суму розрядних доданків багатоцифровим числом. Актуалізувати уявлення про І та ІІ класи в багатоцифровому числі. Ознайомити зі способом подання числа у вигляді суми чисел І та ІІ класів; заміни суми одиниць класів багатоцифровим числом. Закріплювати вміння порівнювати багатоцифрові числа. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох часток і обернені до них. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Назви числа:

Слайд 12. Завдання 2. Запиши числа, які містять:

Слайд 13-16. Завдання 3. Заміни числа сумою розрядних доданків.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 4. Заміни кожне число сумою розрядних доданків двома способами за зразком.

Слайд 21. Завдання 5. Заміни кожну суму розрядних доданків числом. За потреби скористайся підказкою.

Слайд 22. Завдання 6. Віднови істинні рівності.

Слайд 23. Завдання 7. Зістав пари чисел. Що в них спільне? що відмінне?

Слайд 24. Завдання 8. Подай кожне число у вигляді суми за зразком.

Слайд 25. Завдання 9. Заміни суму багатоцифровим числом. Скористайся підказкою.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Назви числа, більші за 8689, але менші від 8712.

Слайд 28. Завдання 2. Запиши числа. Розбий одержану множину на підмножини. Запиши підмножини. До кожної допиши ще два числа, прочитай ці числа та визнач їх розрядний склад. 

Слайд 29. Завдання 3. Назви розрядні числа І, ІІ, ІІІ, ІV, V, VІ розрядів. Що в них спільне? Що відмінне?

Слайд 30-33. Завдання 4. Заміни трицифрові числа сумою розрядних доданків.

Слайд 34. Завдання 5. Подай розрядні числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці.

Слайд 35-36. Завдання 6. Заміни кожне число сумою розрядних доданків двома способами за зразком.

Слайд 37-38. Завдання 7. Заміни суму розрядних доданків числом. 

Слайд 39. Завдання 8. Зістав пари чисел. Визнач, що в них спільне; відмінне.

Слайд 40. Завдання 9. Подай числа у вигляді суми чисел першого та другого класів.

Слайд 41. Завдання 10. Заміни суму багатоцифровим числом.

Слайд 42. Завдання 11.

Слайд 43. Завдання 11. Задача.

Слайд 44. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 45-46. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 47. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні