Каталог матеріалів

Урок №55 для 6 класу з математики за А. Мерзляк - Нескінчені періодичні десяткові дроби.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк)

Урок №55. Нескінчені періодичні дроби.

Мета: сформувати поняття про нескінченний дріб; закріпити знання на практиці з перетворення десяткових дробів у звичайні і навпаки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють перетворювати десяткові дроби у звичайні і навпаки.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. .

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5-6. Основні поняття теми.

Слайд 7-8. Рухлива вправа.

Слайд 9- 16. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1-3 рівня складності: №506, 508, 510.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Завдання. Чи правильно, що в скінченний десятковий дріб можна перетворити лише такий звичайний дріб, у якого знаменник є: 1) парним; 2) непарним? Відповідь поясніть.

Слайд 19-20. Завдання:

Чи зміниться дріб, якщо:

число в періоді дробу помножити на 2;

число в періоді дробу поділити на 1;

до числа в періоді дробу додати число 0;

до числа в періоді дробу праворуч приписати цифру 0? Відповідь поясніть.

Слайд 21-22. Індивідуальна робота.

Перша сторона трикутника дорівнює 8 10/87 см, друга — на 1 13/29 см менша, ніж перша, а третя — на 3 23/87 см більша, ніж перша. Знайдіть периметр трикутника та побудуйте десяткові наближення отриманого числа з точністю до тисячних.

 

Слайд 23-24. Задачі на логіку.

Чи зміниться кількість цифр у періоді дробу, якщо:

 1) дріб помножити на 2;

2) дріб поділити на 2;

3) до дробу додати 2?

Відповідь поясніть.?

Підсумок

Слайд 25. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні