Каталог матеріалів

Урок №55 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо число 2

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №55. Додаємо і віднімаємо число 2.

Мета: закріпити способи додавання і віднімання числа 1, числа 0, віднімання однакових чисел; закріпити назви компонентів і результату дії додавання, поняття математичного виразу сума, взаємозв'язок арифметичних дій додавання і віднімання; вчити складати з однієї рівності на додавання дві на віднімання; формувати вміння додавати і віднімати число 2 (скорочені міркування); формувати вміння добирати малюнок до виразу; вчити складати рівності за схемами; здійснювати підготовчу роботу до збільшення або зменшення числа на кілька одиниць. Пропедевтика означення арифметичної дії віднімання на основі взаємозв'язку дій додавання і віднімання. Учити будувати міркування шляхом виконання завдань з логічним навантаженням.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Склади рівності, переставивши доданки місцями. У якому випадку значення виразу обчислити легше?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Які вирази мають однакове значення? Чи обов’язково для відповіді на запитання обчислювати значення виразів? Поясни чому?

Слайд4. Знайди значення виразів за схемами.

Слайд5. Рухлива вправа.

Слайд6. Обчисли значення виразів за схемами.

Слайд7. Знайди значення виразів за схемами. Прокоментуй розв’язання.

Слайд8. Виконай малюнок до схеми. Запиши рівність.

Слайд9. Геометрична хвилинка.

Слайд10.  Фізкультхвилинка.

Слайд11.  Знайди значення сум. З кожної рівності на додавання склади дві рівності на віднімання.

Слайд12.  Запиши склад числа 7. Виконай віднімання на основі взаємозв'язку дій додавання і віднімання.

Слайд13.  Запиши склад числа 8. Встав пропущені числа.

Слайд14.  Рухлива вправа.

Слайд15.  Згадай склад числа 10. Доповни рівності.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд16. Із пшеничного, житнього й вівсяного борошна випекли хлібину, батон і печиво. Відомо, що хлібину випекли не з пшеничного борошна, печиво не з пшеничного і не з житнього. З якого борошна випекли кожен продукт?

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні