Каталог матеріалів

Урок №53 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знаходимо частину від цілого

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 53. Знаходимо частину від цілого

Мета: формувати уявлення про дроби із чисельником 1; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати спосіб практичного одержання частин, запис числа, що відповідає заштрихованій частині фігури на рисунку; вчити досліджувати залежність між величиною однієї частини і кількістю рівних частин у цілому; формувати вміння порівнювати частини на основі наочності; вдосконалювати навички заміни складеного іменованого числа простим, простого — складеним, вміння розв’язувати задачі на конкретний зміст дії множення (таблична форма короткого запису), складати й розв’язувати взаємно обернені задачі; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5.  Усна лічба. Завдання 1. Обчисли.

Слайд 6-7.  Математичний диктант.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 2. Зафарбуй зазначену частину кожної фігури. Величина якої частини найбільша? Досліди залежність величини частини від кількості рівних частин у цілому.

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Завдання 3. Федір накреслив відрізок завдовжки 12 см, розділив його на чотири рівні частини та виділив одну з них. Зроби те саме. Яку частину відрізка виділено? Знайди вимірюванням довжину виділеної частини. Якою арифметичною дією можна дізнатися про довжину чверті відрізка? Чому?

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15-16. Завдання 4. Знайди величину частини від цілого, показавши величину цілого і його частину на відрізку:

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 6. Розв’яжи задачу, користуючись підказками.

Слайд 19. Завдання 7. Накресли два прямокутники зі сторонами 6 і 2 см. Зафарбуй: ; та цих прямокутників. Порівняй частини цілих прямокутників.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-22. Завдання 1. На кожному рисунку подано частину цілого. Віднови ціле.

Слайд 23-24. Завдання 2. Прокоментуй схеми до задач. Розв'яжи задачу 2.

Слайд 25. Запам'ятай!

Слайд 26-27. Завдання 3. Знайди величину частини від цілого. Що є цілим? Яку частину слід знайти? Що позначає знаменник дробу? Чисельник дробу? Як знайти частину від цілого?

Слайд 28. Завдання 4. Розв'яжи задачу, скориставшись підказками.

Слайд 29-30. Завдання 5. Розв'яжи задачі.

Слайд 31-32. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 33-35. Завдання 5. За кожним текстом склади і розв'яжи рівняння.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні