Каталог матеріалів

Урок №53 для 4 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Воронцовою - Козацька доба. Найвідоміші гетьмани

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В.

Урок №53. Козацька доба. Найвідоміші гетьмани.

Мета: ознайомити учнів з життям козаків, з досягненнями деяких гетьманів, сприяти розширенню кругозору учнів щодо періоду козаччини; дати елементарні знання про умови життя козаків; поглиблювати знання про звичаї, обряди, атрибути, пов'язані з козацькою минувшиною; продовжувати збагачувати знання про історичне минуле нашої країни, виховувати повагу до козаків, бажання стати спадкоємцями козаків, почуття патріотизму.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Прочитай вірш.

Слайд6. Дай відповідь на запитання.

Слайд7. Чи знаєш ти хто такі козаки?

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Рухлива вправа.

Слайд10. Запорізька Січ.

Слайд11. Запорізька Січ. Острів Хортиця.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Обговорення прочитаного.

Слайд14.Фізкультхвилинка.

Слайд15. Посеред Січі знаходився майдан для навчання військової справи.

Слайд16. Щоб стати козаком молодик багато років учився фехтувати, влучно стріляти, їздити верхи на коні, виконувати гопак.

Слайд17. Довідничок.

Слайд18. На Січі вчили швидко плавати по Дніпру й морем на човнах «чайках»

Слайд19. Козак мав не тільки бути неперевершеним воїном, а й так само добре знати грамоту й основи медицини.

Слайд20. Цікаво знати.

Слайд21. Поясни прислів’я.

Слайд22. Робота в зошиті.

Слайд23. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Цікаві факти про запорізьких козаків.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні