Каталог матеріалів

Урок №52 для 3 класу з я досліджую світ за Н. Бібік - Природне угруповання — прісна водойма.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.

Урок №52. Природне угруповання — прісна водойма.

Мета: формувати поняття «прісна водойма – природне угруповання»; збагатити уявлення учнів про рослинний і тваринний світ водойм; розвивати вміння встановлювати зв’язки між рослинами і тваринами прісних водойм, будувати ланцюги живлення; з’ясувати, які дії людей можуть зруйнувати водойму як природне угруповання; виховувати любов до рідного краю і бережливе ставлення до його природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2-3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай, які є природні угрупування.

Слайд6-7. Відгадай загадку.

Слайд8. Річка та озеро – прісні водойми.

Слайд9-10. Слово вчителя.

Слайд11. Біля берега ростуть невисокі рослини.

Слайд12. Далі утворюють густі зарості очерет і рогіз.

Слайд13. Кореневища цих рослин знаходяться в мулистому дні, а стебла з листками — над водою.

Слайд14. Рухлива вправа.

Слайд15. Глибше плавають на воді листки і квітки латаття.

Слайд16-17. Слово вчителя.

Слайд18. Хижа комаха-водомірка.

Слайд19. У товщі води живуть мікроскопічні тварини — дрібнесенькі рачки.

Слайд20. Молюски - ставковики і котушки.

Слайд21. Жуки водолюб і плавунець.

Слайд22. Постійні мешканці водойми – риби.

Слайд23. Фізкультхвилинка.

Слайд24-25. Постійні мешканці водойми – риби.

Слайд26. Чим живляться риби?

Слайд27. Тварини, які проводять у водоймі більшу частину свого життя.

Слайд28. Добре плавають у воді:

Слайд29. Птахи.

Слайд30. Довідничок.

Слайд31. Лелеки та чаплі.

Слайд32. Робота в підручнику.

Слайд33. Запам’ятай.

Слайд34. Доведи, що водойма — природне угруповання.

Слайд35. Робота в підручнику.

Слайд36. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Для роздумів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні