Каталог матеріалів

Урок №51 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Велика буква та лапки у власних назвах

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 51.

Тема. Велика буква та лапки у власних назвах

Мета: ознайомити із правилами написання власних та загальних назв; розвивати навички написання слів; вчити розв’язувати тестові завдання; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає записує іменники загальні та власні назви; розрізняє, які власні назви пишуться в лапках, а які без них; розв’язує тестові завдання; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 10-13. Запам’ятай.

Слайд 14. Визначте, за яким правилом написано наведені власні назви.

Слайд 15. Зауважте.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Перепишіть слова, вибравши потрібну букву з дужок і використавши, де треба, лапки.

Слайд 20. Перевір себе.

Слайд 21. Творче завдання.

Слайд 22. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 23-24. Тестові завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні