Каталог матеріалів

Урок №50 для 3 класу з я досліджую світ за Н. Бібік - Природні угруповання. Природне угруповання — ліс.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.

Урок №50. Природні угруповання. Природне угруповання — ліс.

Мета: формувати уявлення про природні угрупування, їхні види й компоненти, формувати уявлення про ліс як про природне угрупування, його структуру, взаємозв’язки, пристосування рослин і тварин до життя у лісі; розвивати вміння аналізувати, робити висновки, виховувати та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Розглянь схему. Назви природні угрупування.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Відгадай загадку.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Рухлива вправа.

Слайд13. Розглянь малюнок. Розкажи які живі організми утворюють яруси.

Слайд14. Улітку між деревами ростуть рослини, які люблять вологу і можуть рости в тіні.

Слайд15. Інші трав’янисті рослини ростуть на галявинах і узліссях:

Слайд16. У лісі багато грибів. Назви, їстівні та отруйні гриби.

Слайд17. Поміркуй.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. За світлинами назви хижих мешканців лісу. Доповни перелік.

Слайд20. За світлинами назви рослиноїдних мешканців лісу. Доповни перелік.

Слайд21. За світлинами назви всеїдних мешканців лісу. Доповни перелік.

Слайд22. У лісових водоймах живуть:

Слайд23. У лісі й на узліссях живуть гадюки та ящірки. З водою пов’язане життя вужів, жаб, тритонів. У річках і озерах багато риби.

Слайд24. Комахи, що живуть у лісовій підстилці, під корою дерев є кормом для птахів. Назви деяких пернатих мешканців лісу.

Слайд25. Яку користь ліс приносить природі?

Слайд26. Для роздумів.

Слайд27. Побесідуймо.

Слайд28. За схемою розкажи про середовище існування зайця.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Чому потрібно берегти ліс?

Слайд31. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32-33. Дивлячись на малюнки, склади правила поведінки в лісі.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні