Каталог матеріалів

Урок №5 для 7 класу з історії України за А. Галімов, О. Гісем, О. Мартинюк - Русь за князювання Ольги та Святослава

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу Акім ГАЛІМОВ, Олександр ГІСЕМ, Олександр МАРТИНЮК

Урок №05. Русь за князювання Ольги та Святослава.

Мета: продовжити вивчення історії давньоруської держави в період князювання Ольги та Святослава, показавши реформаторську діяльність першої та військово-політичну – другого; розвивати вміння учнів працювати з історичною картою, підручником, давати характеристику історичним особам, робити стислі повідомлення про них; »; розвивати вміння учнів систематизувати матеріал; виховувати почуття патріотизму, гордості за героїчне минуле нашої країни.

Очікувані результати. Після цього уроку учень/учениця: називає

 роки правління Ольги, Святослава; розрізняє етнічні й державотворчі процеси; наводить приклади реформ, проведених княгинею Ольгою; пояснює теорії походження назви Русь, мету походів київських князів; роль шляху «із варягів у греки» у формуванні Русі, особливості князівської влади в період становлення Русі; описує систему управління та склад населення Русі; позначає на карті основні напрямки розселення літописних східнослов’янських племен на теренах України, походів київських князів, шлях «із варягів у греки», місця основних битв; розпізнає та описує зміни кордонів Русі в ІХ—Х ст.; використовує інформацію з історичних і географічних карт, іншого умовно-графічного матеріалу для опису та характеристики цих подій, явищ, процесів; розуміє, пояснює та застосовує поняття й терміни: «реформи», «намісник»; встановлює послідовність правління київських князів; визначає та характеризує складові внутрішньої і зовнішньої політики Ольги та Святослава; виявляє та розрізняє причини й привід придушення повстання деревлян княгинею Ольгою; дає характеристики змісту основних подій і явищ, а також історичним персоналіям (Ольга, Святослав) із використанням інформації з різних джерел, зокрема, відео – та аудіоматеріалів, матеріалів музейних експозицій; встановлює та характеризує причини, результати й наслідки походів київських князів; оцінює роль відносин із Візантійською імперією в розвитку Русі; висловлює власну думку щодо можливості людини в Русі впливати на життя своєї громади й держави.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Фронтальна бесіда. «Незакінчені речення».

Слайд 5. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6-7. Розповідь вчителя

Слайд 8. Постать в історії.

Слайд 9. Розповідь вчителя. Цікаві факти.

Слайд 10. Працюємо разом. Гра «Навчаючи – вчуся». 

Слайд 11. Розповідь вчителя.

Слайд 12. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 13. Розповідь вчителя.

Слайд 14. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 15. Метод «Мозковий штурм».

Слайд 16. Робота з відео.

Слайд 17. Робота з відео. Фронтальна бесіда.

Слайд 18. Робота з ілюстраціями.

Слайд 19. Online завдання

Слайд 20. Гімнастика для очей.

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з підручником.

Слайд 23. Постать в історії.

Слайд 24-25. Робота з історичним джерелом. Робота в парах. Робота з картою.

Слайд 26. Розповідь вчителя.

Слайд 27. Робота зі схемою. Робота в парах.

Слайд 28. Розповідь вчителя.

Слайд 29. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 30. Фронтальна бесіда

Слайд 31. Робота з відео. Метод «Storytelling»

Слайд 32. Online завдання

Слайд 33. Практичне завдання. Працюємо в парах.

Слайд 34. Метод «Синтез думок».

Слайд 35. Практичне завдання. Тестове завдання.

Слайд 36. Робота з картою.

Слайд 37. Хронологічна задача.

Слайд 38. Метод «Акваріум»

Слайд 39. Робота в групах.

Слайд 40. Вправа «Крісло автора».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 41. Online завдання

Слайд 42. Фронтальне опитування.

Підсумок

Рефлексія

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні