Каталог матеріалів

Урок №5 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за О. Шиян - Ризики і небезпеки. Екстремальні і надзвичайні ситуації. Як оцінювати ризики.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 6 класу за програмою НУШ

Урок №5. Ризики і небезпеки. Екстремальні і надзвичайні ситуації.


Мета: знати, що таке ризики і небезпеки, які види небезпек існують у соціальному середовищі; розмірковувати над питанням як оцінити ризики; розрізняти, що таке екстремальні і надзвичайні ситуації; знають куди звертатися в разі екстреної ситуації.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «екстремальна ситуація», «надзвичайні ситуації», «ризик», «виправдані ризики», «невиправдані ризики»; знає які потенційні ризики існують; вміє оцінити ризики, вибирати стратегію поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Що таке екстремальні і надзвичайні ситуації?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5-6. Словникова робота.

Слайд 7. Що таке екстремальні і надзвичайні ситуації?

Слайд 8. Прочитай пояснення і підказки, корисні поради, лайфхаки.

Слайд 9. Пригадай алгоритм реалізації принципів безпеки життєдіяльності, який ти вивчав / вивчала в 5 класі.

Слайд 10-12. Прочитай описи ситуацій та проаналізуй їх, спираючись на алгоритм “Передбачай — уникай — дій”. На які небезпеки наражаються учасники подій? Оціни їх ризики від 1 до 10 (1 — навряд чи станеться; 10 — станеться точно)

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-16. Словникова робота.

Слайд 17. Поміркуй!

Слайд 18. Розгляньте фото. Оцініть, які ризики є виправданими, а які — ні.

Слайд 19. Що таке ризики, і які вони бувають? Як оцінювати ризики?

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Розгляньте зображення, обговоріть ризики та запропонуйте

стратегію поведінки в кожній із ситуацій.

Слайд 22. Що таке ризики, і які вони бувають? Як оцінювати ризики?

Слайд 23. Що таке ризики, і які вони бувають? Як оцінювати ризики?

Слайд 24. Обговоріть запитання.

Слайд 25-26. Візьми до уваги!

Підсумок

Слайд 27. Важливо пам¢ятати !

Слайд 28. Інсценізуйте в класі виклики служб порятунку в різних ситуаціях.

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія «Мій настрій»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні