Каталог матеріалів

Урок №5 з образотворчого мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Ритми осіннього дощу

«____»___________.20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №5 Ритми осіннього дощу

Настрій, рух, штрих у мистецтві.

Штрих.

СММ: Е. Моріконе. Плач, вітре.

ХТД: малювання вітряного дощового дня в полі (акварель, гуаш).

Мета: надавати учням початкові відомості про засоби виразності графіки (лінію, штрих, крапку, пляму); елементарні графічні способи передавання характеру поверхні, форми та декору зображуваних предметів; розвивати навички та вміння учнів працювати графічними матеріалами; виховувати в учнів уважність, акуратність, точність у передаванні своєї думки графічними засобами.

Очікувані результати: здобувач освіти сприймає твори мистецтва, розуміє поняття «пейзаж, «графіка», «штрих»; створює зображення, використовуючи засоби виразності графіки (лінію, штрих, крапку, пляму); бере участь в обговоренні вражень, описує власні враження.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Розгляньте зображення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Запам’ятайте.

Слайд7. Розгляньте зображення.

Слайд8-11. Гра «Пантоміма»

Слайд12. Рухлива вправа

Слайд13. Послухайте: Е. Моріконе. Плач, вітре.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Запам’ятайте.

Слайд16. Вправа-загадка. Поміркуйте, чи правильно зобразив художник у пейзажі рух вітру .

Слайд17. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд18-19. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд20. Створіть пейзаж. Дощик зображуйте штрихами.

Слайд21. Послідовність виконання.

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Продемонструйте власні малюнки

Підсумок

Слайд24. Виконайте руханку І. Попелюшка, І. Білик. «Парасолька».

Слайд25. Порівняйте штрихи в музиці та образотворчому мистецтві.

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія. Вправа «Веселка»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні