Каталог матеріалів

Урок №5 для 8 класу з хімії за Л. Мідак, О. Кузишин - Принципи складання формул і назв бінарних сполук.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 8 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 21.02.2025 № 347) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

 

Урок №5. Принципи складання формул і назв бінарних сполук

Мета: пояснити, що таке бінарні сполуки. Пояснити, які принципи лежать в основі їхнього складання. Навчити учнів правильно утворювати назви бінарних сполук за їхніми формулам. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати: учень/учениця: знає принципи складання назв бінарних сполук; розпізнає типи бінарних сполук за їх формулами; застосовує правила номенклатури для бінарних сполук у завданнях та експериментах; формулює словесні описи речовин на основі символьної інформації, моделей, інфографіки.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-6. Хімічні елементи. Метали та неметали. Схема хімічної реакції

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. Сьогодні ми навчимося за певними правилами складати формули та назви бінарних сполук. Це дозволить нам «читати» мову хімії: зрозуміти, які елементи входять до складу речовини, як вони поєднуються між собою і як правильно називати сполуки. Такі знання потрібні для написання рівнянь реакцій, розв’язування задач і пояснення властивостей речовин, які ми зустрічаємо в природі та повсякденному житті.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Вступ

Слайд 10-11. Які сполуки є бінарними?

Слайд 12. Катіони та аніони

Слайд 13. Формула кухонної солі

Слайд 14. Робота в парі

Слайд 15. Назви йонів

Слайд 16. Робота в парі

Слайд 17. Алгоритм складання назв бінарних сполук

Слайд 18. А чи знаєте ви...

Слайд 19. Online завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21-24. Робота в групі. Робота на уроці. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 25. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні