Каталог матеріалів

Урок №5 для 8 класу з української літератури за В.Заболотним, О. Заболотним, О. Слоньовською, І. Ярмульською - П/О. ГР1, ГР2, ГР4. Пісні Марусі Чурай. «Засвіт встали козаченьки».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, О. Слоньовська, І. Ярмульська. (2025) для 8 класу за програмою НУШ.

 

Урок №5. Пісні Марусі Чурай. «Засвіт встали козаченьки»

Мета: сприяти усвідомленню учнями художньої та культурної цінності пісні Марусі Чурай «Засвіт встали козаченьки»; розвивати вміння визначати тему, ідею, жанрову й родову належність твору, аналізувати його художні засоби та структуру, розуміти зв’язок тексту з епохою; формувати навички активного слухання, обговорення та естетичного сприймання фольклорних текстів.

Очікувані результати: знає зміст пісні «Засвіт встали козаченьки», вміє визначати тему та ідею художнього твору, свідомо застосовує прийоми активного слухання фольклорних творів і навчальної інформації, обговорює жанрово-родову належність художнього тексту, тематичні та загальні естетичні особливості, зв’язок тексту з певною епохою, розпізнає в художньому тексті зображувально-виражальні засоби, характеризує особливості структури художнього тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитай.

Слайд 9. Ознайомся.

Слайд 10. Відео створене за допомогою ШІ.

Слайд 11. Ознайомся.

Слайд 12. Нотатки до твору.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Читання пісні «Засвіт встали козаченьки».

Слайди 16-17. Перевіряємо.

Слайди 18-21. Аналізуємо.

Слайд 22. Творче завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні