Каталог матеріалів

Урок №5 з етики для 6 класу за Л. Давидюк, А. Мельник - Особистий простір людини. Як протидіяти порушенням особистого простору.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Етика» з використанням навчального посібника Л. Давидюк та А.Мельник (2023)

Урок №5. Особистий простір людини. Як протидіяти порушенням особистого простору.

Мета: навчити учнів розуміти концепцію особистого простору, індивідуальних меж, а також навчити їх навичкам та стратегіям для захисту свого особистого простору в різних ситуаціях, пояснити поняття "особистий простір" і його важливості для фізичного та психічного комфорту людини вивчити різні види особистого простору, таких як інтимний, особистий, соціальний та публічний, аналізувати типові ситуації порушення особистого простору і розробку стратегій реагування на них, розвивати комунікативні навички для виразного вираження свого бажання зберегти особистий простір.

Очікуванні результати: розуміють поняття "особистий простір" та його ролі в психологічному та фізичному комфорті людини, знають про види особистого простору (інтимний, особистий, соціальний, публічний) та їх характеристики, вміють визначати межі власного особистого простору та розрізняти їх для різних ситуацій та осіб, виражають свої потреби у збереженні особистого простору і встановлення границь в комунікації з іншими людьми, здатні слухати та поважати особистий простір інших людей, а також навички вираження поваги до цього простору, розуміють та захищають свій особистий простір, а також бути більш поважними та толерантними до простору інших людей в різних ситуаціях і культурних контекстах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Робота в підручнику.

Слайд4. Перегляд відео «Особистий простір»

Слайд5. Побесідуймо.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Вправа «Трибуна думок»

Слайд9. Побесідуймо.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Розглянь схему «Зони особистого простору людини». Яку інформацію про зони особистого простору ти дізнався / дізналася зі схеми?

Слайд12. Розглянь схему особистого простору.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Пригадай англійську народну казку «Золотоволоска та ведмеді». Чи можна стверджувати, що дівчинка порушила особистий простір сім'ї ведмедів? Поясни чому.

Слайд17. Побесідуймо.

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Групова робота.

Слайд20. Перша група.

Слайд21. Друга група.

Слайд22. Третя група.

Слайд23. Четверта група.

Слайд24. Розглянь і прочитай кластер «Прояви порушення особистого простору»

Слайд25. Прочитай висловлювання сучасної італійської кіноакторки та письменниці Маргарет Мадзантіні.

Слайд26-27. Знайди і прочитай прислів'я. У яких із них ідеться про фізичний особистий простір, а в яких — про психологічний? Чи завжди можна визначити, про який особистий простір іде мова? Поясни чому.

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні