Каталог матеріалів

Урок №5 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Козацькому роду нема переводу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №5. Козацькому роду нема переводу

Музичні звуки (довгі, короткі); музичний інструмент – сурма.

СММ: Є. Адамцевич «Запорозький марш».

СМ: м/ф «Магічний світ козаків- характерників».

ХТД: А. Загрудний «Будем козаками» - розучування.

Мета: збагачувати музичний досвід учнів, ознайомити з історією козацтва; засвоювати з ними поняття «довгі та короткі звуки»; розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму; виховувати інтерес до музики, до минулого своєї країни.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема пісні А. Загрудний «Будем козаками») у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу; відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання оркестру), характеризує мелодію; презентує результати власної творчості (співає пісні); бере участь у колективному виконанні творчого задуму..

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою: усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан);

культурної: опанування народних традицій; 

інноваційної: виявлення бажання впроваджувати нові ідеї.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Пригадайте!

Слайд5-8. Слово вчителя

Слайд9. Запам'ятайте!

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Послухайте: Є. Адамцевич. «Запорозький марш».

Слайд12. Дайте відповіді на запитання.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Визначте, який голос у сурми.

Слайд15. Фізкультхвилинка

Слайд16. Послухайте пісню «Будем козаками» музика і слова

А. Загрудного.

Слайд17-18. Розучуємо текст пісні «Будем козаками».

Слайд19. Виконання пісні «Будем козаками»

Слайд20. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Подивіться мультфільм «Магічний світ козаків-характерників». Обговоріть його з друзями.

Слайд22. Дайте відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд23. Online завдання

Рефлексія

Слайд24. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні