Каталог матеріалів

Урок №49 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Лічимо тисячами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 49. Лічимо тисячами

Мета: узагальнити й систематизувати знання і вміння учнів щодо нумерації трицифрових чисел. Актуалізувати поняття про натуральні числа, послідовність чисел в натуральному ряді, двоцифрові та трицифрові числа; розряди та розрядні одиниці, розрядний склад числа. Узагальнити способи утворення чисел із кількох сотень, кількох десятків та кількох одиниць прилічуванням одиниці до попереднього, відлічуванням одиниці з наступного чисел. Актуалізувати позиційний принцип запису чисел, запис чисел за їх розрядним складом, подання числа у вигляді суми розрядних доданків, заміну суми розрядних доданків числом, знання натурального ряду чисел, послідовності чисел у натуральному ряді, поняття наступного і попереднього числа та способи одержання чисел із наступного та попереднього, вміння характеризувати числа (вид числа, якими цифрами записується) та пояснювати їх значення у записі числа, десятковий склад числа, подання числа у вигляді суми розрядних доданків, способи одержання числа. Узагальнити прийоми додавання та віднімання на підставі нумерації трицифрових чисел: додавання та віднімання числа 1, додавання та віднімання на підставі розрядного складу числа, способи порівняння чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне і варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-4. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. Назви лічильні одиниці від меншої до більшої. Як вони співвідносяться? Скористайся підказками.

Слайд 9-13. Завдання 2. Полічи одиницями, десятками, сотнями. Запиши відповідні числа. Зістав числа.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Прочитай числа. Які лічильні одиниці використали під час лічби?

Слайд 16. Рухлива вправа.

Слайд 17. Завдання 1. Назви лічильні одиниці від меншої до більшої.

Слайд 18-22. Завдання 2. Учні лічили одиницями, десятками, сотнями та виконали відповідні записи. Прочитай їх. Зістав числа в кожному стовпчику. Що в них спільне? Що відмінне?

Слайд 23. Завдання 3. Назви числа кожного розряду. Які лічильні одиниці групували під час лічби?

Слайд 24. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 25-26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні