Каталог матеріалів

Урок №49 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо складені задачі на знаходження різниці й суми

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №49. Досліджуємо складені задачі на знаходження різниці й суми

Мета: формувати вміння розв’язувати складені задачі, актуалізувати вміння обчислювати значення виразів на дві дії, розуміння понять простої та складеної задач; вчити складати складені задачі за поданими опорними схемами, перетворювати задачу на знаходження різниці у задачу на знаходження суми й досліджувати вплив цієї зміни на розв’язання; розглянути різноманітні математичні структури задач на знаходження суми, вчити складати задачі на знаходження суми за поданими опорними схемами; формувати вміння порівнювати математичні вирази, обчислювати значення виразів за діями; закріплювати знання правил знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Сьогодні ми продовжуємо навчатися розв’язувати складені задачі. На вас чекає творча робота із складання задач, із перетворення задачі на задачу іншого виду та їх дослідження. Отже, ви виконуватимете роль винахідників і дослідників. Чи цікавими для вас будуть ці ролі? Спробуйте себе!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Завдання 1. Склади просту задачу на знаходження суми; різниці.

Слайд 12. Завдання 2. Зістав опорні схеми складених задач на знаходження різниці. Склади за ними задачі з числами 9, 6, 2.

Слайд 13-14. Завдання 3. Склади задачу за коротким записом. Розв'яжи її, міркуючи за пам'яткою № 3 (див. вкладку 2). У разі потреби користуйся підказками. Доповни схеми.

Слайд 15. Завдання 3. Визнач, що змінилося. Як ця зміна вплине на розв'язування?

Слайд 16. Завдання 4. Зістав опорні схеми складених задач на знаходження суми. Розглянь, як виконано схематичні рисунки.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 5. Порівняй вирази без обчислень.

Слайд 19. Завдання 6. Заповни таблиці.

Слайд 20. Завдання 7. Розглянь таблицю. Визнач, скільки коштують разом пенал і олівці; фарби, олівці й блокнот. На скільки блокнот дешевший від книжки? Склади для однокласників завдання, подібні до цих.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Прочитай вирази. Знайди їх значення. Самостійна робота.

Слайд 23. Завдання 2. Зістав опорні схеми складених задач на знаходження суми й різниці. Склади дві складені задачі за опорними схемами. Що спільне в цих задачах? Чим вони відрізняються?

Слайд 24. Завдання 3. Прочитай задачу. Розбий її на прості. Склади план розв'язування задачі. Як доповнити схему аналізу?

Слайд 25. Завдання 5. Порівняй вирази зручним способом.

Слайд 26. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні