Каталог матеріалів

Урок №48 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розбираю слова за будовою. Написання розгорнутої відповіді на запитання

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 48.  Розбираю слова за будовою

Мета: вчити розбирати слова за будовою; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Читалочка дізналась про звичай наших предків. Прочитай текст про нього. Чи є в ньому щось нове для тебе?

Слайд 7-8. Вправа 2. Родзинка пропонує дібрати спільнокореневі слова до одного з поданих. Запиши їх і розбери за будовою.

Слайд 9-11. Вправа 3-4. Ґаджик знайшов іншу інформацію про Новий рік. Прочитай її. Про які традиції ти дізнаєшся вперше? Чи подобаються вони тобі? Випиши з тексту виділені слова. Розбери їх за будовою.

Слайд 12-13. Вправа 5. Друзям цікаво, яких новорічних традицій дотримуються в твоїй родині. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-17. Вправа 6. Відгадай загадки Родзинки й запиши слова-відгадки. Розбери їх за будовою.

Слайд 18-19. Вправа 7. Допоможи Ґаджикові визначити, яке слово має таку будову. Запиши і познач усі частини слова.

Слайд 20-21. Вправа 8. Допоможи Щебетунчикові дібрати слова за кожною схемою. Запиши їх. Познач у них усі частини слова.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні