Каталог матеріалів

Урок №47 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Пиши з великої букви назви міст і сіл.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красунькам, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 47

Тема: Пиши з великої букви назви міст і сіл

Мета: ознайомити учнів з правилом написання назв міст і сіл з великої літери; закріплювати знання вивчених випадків уживання великої літери; розвивати мовлення учнів, уміння встановлювати відповідність; формувати компетентність спілкування рідною мовою, комунікативну, громадянську компетентності; формувати навички роботи в групі; виховувати любов до своєї Батьківщини.

Очікувані результати: здобувач освіти ознайомлений з правилом написання назв міст і сіл з великої літери; має знання вивчених випадків уживання великої літери; розвиває мовлення, уміння встановлювати відповідність; формує компетентність спілкування рідною мовою, комунікативну, громадянську компетентності; формує навички роботи в групі; виховує любов до своєї Батьківщини.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 9. Диктант. Словникові слова.

Слайд 10. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 11. Пригадай вивчене. Вибери з дужок і встав пропущені букви.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 13-15. Вправа 1. Прочитай, що дізнався Ґаджик про назви деяких міст і сіл.

Слайд 16. Вправа 2. Проведи дослідження.

Слайд 17. Вправа 2. Перевір себе за правилом.

Слайд 18-19. Вправа 2-3. Родзинка зі Щебетунчиком грали в міста: хтось називав місто, а хтось на останню букву цього слова пригадував назву іншого міста. Прочитай ланцюжок слів, який утворили друзі. Чи правильно записані ці слова? Підкресли помилки. Запиши в зошиті ці слова правильно.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-22. Вправа 4. Утвори від поданих слів назви сіл і запиши.

Слайд 23-25. Вправа 5-6-7. Родзинка знайшла текст про відомі села. Спиши виділену частину тексту. Вибери з дужок потрібну букву.

Слайд 26. Вправа 6-7. Розгляньте ілюстрацію до тексту. Поміркуй, хто із зазначених у тексті людей створив цю картину. Поясни, чому ти так вважаєш.

Слайд 27-29. Вправа 7. Спиши виділену частину тексту. Вибери з дужок потрібну букву.

Слайд 30-31. Вправа 8. Напиши 2-3 речення про те, як називається твоє рідне місто чи село. Чи відомо тобі, що означає ця назва?

Слайд 32. Вправа 9. Ґаджик розповів друзям про свою подорож зі Львова до Харкова. Прочитай його розповідь.

Слайд 33. Вправа 10. Ґаджик намалював свій маршрут. Напиши назви міст.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 35. Творче домашнє завдання.

Слайд 36-37. Пояснення домашнього завдання. Вправа 11. Прочитай загадку. Підкресли помилки. Спиши загадку без помилок.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Вправа «Мікрофон».

Слайд 39. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні