Каталог матеріалів

Урок №46 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт (абетка, азбука).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №46. Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт (абетка, азбука)

Мета: узагальнити знання учнів про приголосні звуки; вчити розрізняти слова із різними звуками та правильно позначати звуки мовлення на письмі; удосконалювати вміння розставляти слова за алфавітом; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні, зокрема й на прикладі літературних творів [6 МОВ 4.1.2]; аналізує мовлення за орфоепічними та орфографічними характеристиками [6 МОВ 3.3.2-4]; вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень [6 МОВ 3.3.1-1]; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення [6 МОВ 4.1.1]; виявляє й аналізує орфографічні помилки; пояснює виправлення, покликаючись на вивчені правила [6 МОВ 3.3.1-2]; вправно користується словниками; відтворює зміст почутого тексту з дотриманням орфоепічних норм[6 МОВ 1.2.1]; удосконалює письмовий текст (власний та чужий) [6 МОВ 3.3.2-4]; - характеризує вплив неправильного наголошування, вимови на сприйняття слухачем змісту почутого повідомлення [6 МОВ 1.5.3-1]; дотримується орфоепічних, графічних, орфографічних норм у процесі вибору мовленнєвих засобів [6 МОВ 1.7.1-3]; послуговується засобами милозвучності у власному мовленні [6 МОВ 1.7.2-1]; розпізнає роль окремих звуків як виражальних засобів у тексті [6 МОВ 2.2.6-2]; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм [6 МОВ 3.3.1].

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Підкресліть у словах дзвінкі приголосні однією рискою, а глухі – двома.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Пригадайте.

Слайд 10. Визначте, чи однакова кількість букв у поданих словах.

Слайд 11. Дайте відповідь на питання.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Зверніть увагу!

Слайд 14. Ситуація.

Слайд 15. Перевірте себе. Визначте, з яких звуків складаються виділені імена, та назвіть букви, якими позначено на письмі ці звуки.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Виконайте завдання.

Слайд 20. Працюємо самостійно.

Слайд 21. Ситуація.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні