Каталог матеріалів

Урок №46 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Іменники — на́зви істот і неістот.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №046. Іменники — назви істот і неістот.

 

Мета: формувати поняття про іменник як частину мови; удосконалювати уміння впізнавати в тексті й самостійно добирати іменники; ставити питання до іменників, що належать до різних родів; вчити будувати сполучення іменників з іншими словами, використовуючи для зв’язку закінчення і прийменники; формувати уміння розрізнювати іменники — назви істот і неістот, правильно ставити до них питання; розвивати уважність, наполегливість; виховувати любов до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Сьогодні ми продовжимо знаходити іменники в тексті.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 155. Прочитай текст. Як ти гадаєш, які санчата будуть у майбутньому? Опиши їх.

Слайд 8. Вправа 155. Випиши іменники, які відповідають на питання що? Випиши іменники, які відповідають на питання хто?

Слайд 9-10. Запам'ятай!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Вправа 156. Прочитайте та вивчіть скоромовку. Позмагайтеся, хто швидше її промовить.

Слайд 13. Вправа 156. Спишіть виділені слова. Як ви гадаєте, записані іменники —назви істот чи неістот? Обґрунтуйте свою думку. Висловлювання починайте так: Ці слова є назвами істот / неістот, тому що … . Отже, … .

Слайд 14. Вправа 157. Прочитай слова. До іменників — назв неістот добери іменники — назви істот.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 57. Заміни кожне словосполучення одним іменником. Запиши за зразком. У дужках укажи питання.

Слайд 17. Вправа 58. Знайди і прочитай слова. Запиши іменники, які відповідають на питання хто? Із букв у виділених комірках склади слово.

Слайд 18. Вправа 59. Прочитай. «Розклади» іменники у відповідні кошики.

Слайд 19. Вправа 60. Від іменників, що є назвами-неістот, утвори та запиши іменники, які є назвами істот.

Слайд 20. Завдання від Чомучки. Перестав букви так, щоб утворилися нові слова.

Слайд 21. «Щоденні – 5». Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 22-23. Пояснення домашнього завдання

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні