Каталог матеріалів

Урок №45 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Звук [і]. Мала буква і. Складання речень за малюнками

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 45

Тема. Звук [і]. Мала буква і. Складання речень за малюнками.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою і, вчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, добирати слова зі звуком [і] на початку, в середині і в кінці; вчити будувати речення зі службовим словом і; розвивати логічне мислення, вміння складати речення і розповіді за малюнками, розгадувати кросворди; виховувати старанність, інтерес до навчальної діяльності.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про букву і , вміє її друкувати; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів; добирати слова зі звуком [і] на початку, в середині і в кінці; вміє будувати речення зі службовим словом і; вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку!».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку!».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 7. Гра «Знайдіть букву И». Знайдіть букви И у в рядках, прочитайте їх.

2) Розгадування кросворду.

Слайд 8. Розгляньте малюнки. Назвіть предмети. Знайдіть ці слова у кросворді і пронумеруйте їх.

3) Робота зі звуковими схемами, складання речень.

Слайд 9. Назвіть зображені предмети (лимони, шишки, синички, книги). Побудуйте звукові схеми цих слів. Складіть речення про один із цих предметів.

4) Мовленнєва розминка. Робота з чистомовками.

Слайд 10. Мовленнєва розминка. Робота з чистомовками.

Слайд 11. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: індик, іграшка, зірка, таксі, пінгвін, півень, літак, лижі, місяць, ножиці, чорнобривці, гладіолуси, іриси.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Що відбувається? Що це за птах? Чому букви тікають від нього? Зверніть увагу на букви, назвіть їх. Чим мала буква відрізняється від великої? Звуковий аналіз слова індик. Аналіз написання малої букви і.

Слайд 15. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання букви и.

Слайд 16. Методика написання друкованої букви і. Написання букви і у повітрі.

Друкування букви и.

Слайд 17. Надрукуйте у клітинках букви і, а, и.

Складання речень.

Слайд 18. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква і (Буква і розглядає іграшки на ялинці). Знайдіть місце звука [і] в слові іграшка.

Слайд 19. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква і (Буква і розглядає іграшки на ялинці). Знайдіть місце звука [і] в слові іграшка.

Слайд 20. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква і (Буква і розглядає таксі). Знайдіть місце звука [і] в слові таксі.

Слайд 21. Фізхвилинка.

Завдання Читалочки – читання ряди букв.

Слайд 22. Прочитайте завдання Читалочки. Прочитайте ряди букв зліва направо, згори донизу спочатку повільно, а потім у прискорену темпі.

Розгадування кросворда.

Слайд 23. Розгадайте кросворд, запишіть всі букви і. Звуковий аналіз слова пінгвін.

Завдання на відповідність.

Слайд 24. Розгляньте малюнки. Знайдіть місце букви і в словах – назвах малюнків і з'єднайте малюнки з відповідними схемами.

Складання словосполучень і речень із службовим словом і.

Слайд 25. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на букву і між хлопчиком і дівчинкою. Складіть словосполучення із службовим словом і, речення.

Слайд 26. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на букву і між собакою і котом. Складіть словосполучення із службовим словом і, речення.

Робота над малюнком.

Слайд 27. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на букви, зображені на букеті. Назвіть ці квіти (гладіолуси, чорнобривці, іриси). Надрукуйте відгадані слова – назви квітів.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква і».

Слайд 28. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква і». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 29. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 30. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 31. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 32. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок, де назви предметів починаються на букву і.

Слайд 33. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні