Каталог матеріалів

Урок №45 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування текстових задач на рух в одному та протилежному напрямку

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 45. Розв’язування текстових задач на рух в одному та протилежному напрямку.

Мета: узагальнити вміння розв'язувати текстові задачі; повторити основні види задач на рух; закріпити вміння розв'язувати текстові задачі на рух в одному та протилежному напрямку; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати текстові задачі на рух в одному та протилежному напрямку.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Гра математичне лото.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-12. Основні поняття про текстові задачі на рух в одному та протилежному напрямку. Інформаційна сторінка.

Слайд 13-14. Рухлива вправа.

Слайд 15. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 16-19. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2-4 рівня складності № 527, 538, 542.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Завдання: Від пункту А в різних напрямках виїхали два потяги. За годину перший потяг пройшов відстань 49,3 км, а інший – 45,25 км. Яка буде відстань між потягами через 4.

Слайд 22. Завдання. З одного селища одночасно в одному напрямку виїхали автобус та легковий автомобіль. Автобус рухався зі швидкістю 60 км/год, а швидкість легкового автомобіля складала 85 км/год. На скільки кілометрів легковий автомобіль обжене автобус через 5 годин шляху, якщо їх швидкість не зміниться?

Слайд 23. Індивідуальна робота.

Задача. Меч – риба-чемпіон зі швидкісного плавання. В момент нападу вона набирає швидкість 100 км/год. Акули (блакитна і оселедцева) рухаються зі швидкістю 40 км/год. На скільки більша швидкість меч-риби? Чи наздожене меч-риба акулу через 2 години ( вони пливуть в одному напрямку), якщо акула перебуває на відстані 60 км від меч - риби? .

Слайд 24. Задачі на логіку. Щоб знайти піратський скарб треба пройти від старого дуба 12 кроків на північ і 5 кроків на південь, потім 4 на північ і 11 на південь. Де заритий скарб?

Підсумок

Слайд 25. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні