Каталог матеріалів

Урок №45 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання розповіді на основі малюнка, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит з розвитку мовлення «Малюю словом»)

Урок № 45. Розвиток зв’язного мовлення. Написання розповіді на основі малюнка, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень. Тема для спілкування: «Зима прийшла»

 

Мета: учити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати розповіді на основі малюнків, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень, викладати свої думки в письмовій формі; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Відгадування загадок.

Слайд 6. Гра «Збери слово». Розгляньте малюнки. У третій рядок впишіть букву відповідного слова, порядок якої зазначено у 2-му рядку. Прочитайте утворене слово.

Слайд 7-8. Повідомлення теми уроку. Складіть павутинку до слова «зима».

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Завдання 1. Розглянь малюнок. Розкажи, яку пору року зобразила художниця. Які фарби вона використала?

Слайд 11. Завдання 2-3. Прочитай, як описав зиму поет. Який настрій викликав у тебе вірш? Поясни, чи може малюнок художниці бути ілюстрацією до цього вірша. Чому?

Слайд 12. Завдання 4. Послухай. Як зобразив зиму композитор. Що ти уявляєш, коли слухаєш цю мелодію? Фредерик Шопен. Вальс № 7. Зима.

Слайд 13. Завдання 5. Разом з однокласниками й однокласницями пригадайте, як розпочалася зима в цьому році. Пограйте в в «Мікрофон». Візьми інтерв'ю за поданими запитаннями.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 6. Приготуйся написати розповідь про зиму . Прочитай слова у словниковій скарбниці. Підкресли ті, які підходять для твого твору.

Слайд 17. Завдання 7. Напиши розповідь про зиму. Використай слова зі словникової скарбниці. Розпочни із заголовка.

Слайд 18. Завдання 8. Прочитай свій переказ. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 19. Завдання 9. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір для однокласників і однокласниць.

Підсумок

Рефлексія

Слайд 20. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні