Каталог матеріалів

Урок №45 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Окремі випадки ділення натуральних чисел. Задачі на ділення натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 45. Окремі випадки ділення натуральних чисел. Задачі на ділення натуральних чисел.

Мета: удосконалити вміння ділити натуральні числа; використовувати властивості ділення натуральних чисел; формувати навички розв'язувати прикладні задачі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні здійснюють письмове і усне ділення натуральних чисел, вміють застосувати властивості, щодо окремих випадків ділення.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 5. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Окремі випадки ділення натуральних чисел.

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10-22. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3-4 рівня складності № 497, 499, 504, 507, 509.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Завдання: Виконайте ділення:

1) 2912 : 28;

2) 12 792 : 123;

 3) 52 070 : 254;

4) 39 117 : 13.

Слайд 25. Завдання. Обчисліть у зручний спосіб:
1) (55 ⋅ 28) : 11 ;
2) (36 ⋅ 250) : 50;
3) (84 ⋅ 45) : 21.

Слайд 26. Завдання .На математичному турнірі три команди разом розв'язали 36 задач. Перша команда розв'язала на 3 задачі менше від другої, а третя – на 6 менше від кількості задач, які розв'язали перша і друга команди разом. Скільки задач розв'язала кожна команда ?
Слайд 27. Задачі на логіку. Під час опитування 100 учнів з'ясувалося, що 48 з них виписують журнал «Барвінок», 34 учні – «Соняшник», а 27 виписують обидва ці журнали. «Юний технік» виписало 20 чоловік, і усі вони не виписали жодного іншого журналу. Скільки з опита­них учнів зовсім не виписують журналів?

Підсумок

Слайд 28. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні