Каталог матеріалів

Урок №45 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Додаємо і віднімаємо числа різними способами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 45

Тема. Додаємо і віднімаємо числа різними способами

Мета: формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; формувати вміння виконувати обчислення різними способами, розв’язувати задачі; закріпити правило знаходження периметра фігури; підготуватися до контрольної роботи.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє додавати і віднімати числа у межах 20, вміє розв’язувати задачі, виконувати обчислення різними способами, знає правило знаходження периметра фігури; готується до контрольної роботи.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Усне опитування

Слайд 12. Геометрична хвилинка.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Формування вміння обчислювати значення сум і різниць різними способами.

Слайд 13-17. Завдання 1. Обчисли різними способами, користуючись схемами.

Слайд 16. Рухлива вправа.

Формування вміння розв’язувати задачі.

Слайд 19. Завдання 2. Постав до умови кожне з поданих запитань. Добери схему до кожної одержаної задачі. Розв'яжи задачу усно.

 

Слайд 20. Завдання 3. Про що дізнаємося, коли знайдемо значення кожного виразу?

Слайд 21. Завдання 4. Прочитай здачу. Прокоментуй схематичний рисунок.

Слайд 22. Завдання 4. Доповни схему аналізу. Розділи задачу на дві прості задачі.

Слайд 23. Завдання 4. Розв'яжи задачу.

Формування вміння порівнювати числа.

Слайд 24. Завдання 5. Порівняй вирази, знайшовши їх значення.

Закріплення правила обчислення периметра многокутника.

Слайд 25. Завдання 6. Доповни креслення так, щоб перетворити зображену фігуру на:

Формування вміння знаходити значення виразу зі змінною.

Слайд 26. Завдання 7. Знайди значення виразу зі змінною: 67 - а , якщо а = 14; а = 26; а = 52; а = 66.

Розвиток логічного варіативного мислення учнів.

Слайд 27. Завдання 8. Ознайомся з рекламою. Обведи на календарі числа, коли триває акційна пропозиція для дітей.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні