Каталог матеріалів

Урок №45-46 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Досліджуємо властивості ґрунту. Значення ґрунту для живої природи

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________.20___ року

Урок№45-46. Досліджуємо властивості ґрунту. Значення ґрунту для живої природи

Мета: уточнити і розширити уявлення учнів про ґрунт; дослідити склад ґрунту; показати його значення для живої природи і господарської діяльності людини; формувати вміння спосте­рігати, аналізувати, робити висновки; показати шляхи забруднення ґрунтів і необхідність природоохоронної роботи; виховувати бажання піклуватися про природу своєї місцевості.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Дай відповіді на запитання.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Відгадайте загадку.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Які асоціації виникають зі словом ґрунт?

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Розгляньте малюнок, куди висаджують рослини?

Слайд8. А від чого залежить родючість ґрунту?

Слайд9. Словничок. Перегній утворюється внаслідок гниття опалого листя, решток рослин і тварин.

У перегної містяться різні поживні речовини, необхідні рослинам для росту та розвитку.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. У ґрунті ростуть рослини.

Слайд12. А також живуть деякі тварини.

Слайд13. Розкажіть за фото, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд14. Розкажіть за фото, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд15. Розкажіть за фото, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд16. Яке значення для рослин і тварин має ґрунт?

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Слайд18. Що міститься у ґрунті? Проведімо досліди.

Слайд21. Робота в зошиті с.44 – 45.

Слайд22. Розглянь малюнки, для чого потрібно доглядати за ґрунтом?

Слайд23. Пам’ятка. Аби ґрунт був родючим…

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Рухлива вправа.

Слайд26. Поміркуй.

Слайд29. Поміркуй. На якому малюнку існує загроза для ґрунту? Розкажи чому.

Слайд30. Чи знаєте ви… Деякі тварини проводять у ґрунті майже все своє життя. Це — кріт, землерийка, сліпак та інші. Харчуються вони переважно коріннями рослин.

Підсумок

 Слайд31. Висновок. Ґрунт — це верхній родючий шар землі, де ростуть рослини й мешкають різні істоти. Ґрунт складається з перегною, глини, піску, води, повітря. Україна багата на родючі ґрунти. Вони потребують охорони!

Слайд32. Гра «Правда чи неправда». (використання фішок)

Слайд40. Як ви розумієте прислів’я?

Рефлексія

Слайд41. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего…

Слайд42. Рефлексія. Створимо пірамідку нашого настрою.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні