Каталог матеріалів

Урок №44 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо ділення з остачею

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 44. Виконуємо ділення з остачею

Мета: формувати навички письмового ділення з остачею на одноцифрове число. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати алгоритм усного прийому ділення з остачею у випадку, коли неповна частка — одноцифрове число; перевірки ділення з остачею. Створити і розв’язати проблемну ситуацію, коли неповна частка — двоцифрове число. Перенести алгоритм письмового ділення на одноцифрове число на випадки письмового ділення з остачею. Розвивати вміння досліджувати вплив на розв’язання відмінностей у випадках ділення націло (коли остача дорівнює нулю) та ділення з остачею; наводити приклади на ділення з остачею. Формувати навички письмового ділення з остачею на одноцифрове число; вміння складати вирази до задач із буквеними даними та відповідати на запитання задачі, обчислюючи значення виразу при заданому значенні змінної; зіставляти задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків та задач на різницеве порівняння двох добутків. Досліджувати вплив відмінностей на план розв’язування задач. Зіставляти задачі на знаходження четвертого пропорційного та задачі на подвійне зведення до одиниці. Досліджувати вплив відмінностей у математичних структурах на план розв’язування задач; розвивати логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12-13. Завдання 2. Виконай ділення з остачею. Перевір одержані результати.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 3. Знайди значення часток у першому рядку. Зістав частки в кожному стовпчику. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Виконай ділення з остачею, використовуючи письмовий прийом.

Слайд 17. Завдання 4. Виконай ділення з остачею письмово. Перевір результати в зошиті.

Слайд 18. Завдання 5. Віднови розв’язання.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20-21. Завдання 1. Перевір, чи правильно учні виконали ділення з остачею.

Слайд 21-23. Завдання 2. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 24-25. Завдання 3. Знайди значення часток у першому рядку. Зістав частки в кожному стовпчику. Як їх відмінність вплине на результати ділення? Виконай ділення з остачею письмово.

Слайд 26. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні