Каталог матеріалів

Урок №44 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування задач і вправ на ділення.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 44. Розв’язування задач і вправ на ділення.

Мета: закріпити вміння ділити натуральні числа; використовувати властивості ділення натуральних чисел; формувати навички розв'язувати прикладні задачі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні здійснюють письмове і усне ділення натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 5. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-9. Основні поняття про множення натуральних чисел.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Формування вмінь. Усні завдання. Виконання письмового ділення.

Слайд 13-22. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3-4 рівня складності № 501, 502, 506, 514.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Завдання: Виконайте ділення:

1) 52070 : 254; 2) 39 117 : 13.

Слайд 25. Завдання. Виконайте дії:

 4 300 000 : 25 000 + 1 424 000 : 16 000.

Слайд 26. Індивідуальна робота.

Знайди значення виразу:

1) 400 : х2 + 109, якщо х = 20;

2) 270 : у3 - 9, якщо у = 3.

Слайд 27. Задачі на логіку. У п'ятицифровому числі друга цифра – 6, а четверта цифра – 8. Як зміниться величина цього числа, якщо ці цифри поміняти місцями, а інші залишити без змін?.

Підсумок

Слайд 28. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні