Каталог матеріалів

Урок №44 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування текстових задач на рух. Формули відстані.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 44. Розв’язування текстових задач на рух. Формули відстані.

Мета: узагальнити вміння розв'язувати текстові задачі; закріпити вміння застосовувати формули знаходження відстані, швидкості та часу; розв'язувати текстові задачі на рух річкою; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати текстові задачі застосовувати формули знаходження відстані, швидкості та часу; розв'язувати текстові задачі на рух річкою.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-9. Основні поняття про текстові задачі. Формули відстані.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12-13. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 14-19. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 2 рівня складності № 520, 521, 525.

Слайд 20-21. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3 - 4 рівня складності № 532, 540.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Завдання: Знайди корені рівнянь x + 162 = 315 і y – 142 = 197 та обчисли значення виразу 3x + y3.

Слайд 24. Завдання. Велосипедисти почали рух одночасно назустріч один одному. На скільки кілометрів вони наблизяться один до одного за 1 год? 2 год? 4 год?

Слайд 25. Індивідуальна робота.

Задача. Від однієї пристані у протилежних напрямах вирушають два катери, швидкості руху яких відповідно 23 км/год та 28 км/год. Через який час відстань між ними становитиме 153 км?

Слайд 26. Задачі на логіку. Яким має бути шлях, щоб побувати в кожному квадраті за 15 переходів, почавши шлях з виділеного квадрата і закінчивши ним. Перетинати шляхи не можна!

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні