Каталог матеріалів

Урок №43 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Звук [и]. Буква и. Встановлення відповідності між малюнками і звуковими схемами слів. Робота з дитячою книжкою

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 43

Тема. Звук [и]. Буква и. Встановлення відповідності між малюнками і звуковими схемами слів. Робота з дитячою книжкою.

Мета: ознайомити учнів з друкованою буквою и, вчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, виконувати завдання на встановлення відповідності, складати речення за малюнками, читати чистомовки, розпізнавати букву и в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; формувати уявлення про кросворди і вміння розгадувати їх; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати турботливе ставлення до свого здоров’я, прагнення бути охайним, розвивати інтерес до дитячих книжок.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про и, вміє її друкувати; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів; вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна та громадянська.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву У».

Слайд 4. Гра «Знайдіть букву У». Знайдіть букви У у в рядках, прочитайте їх.

2) Складання речень за малюнком і схемою.

Слайд 5. Придумайте ім'я дівчинці і кличку песикові на букву У. За схемою складіть про них речення (Уляна вигулює Усика у лісі).

3) Робота зі звуковими схемами, складання речень.

Слайд 6. Назвіть зображені предмети (журнал, кульбаба, журавель, рушник). Побудуйте звукові схеми цих слів. Складіть речення про один із цих предметів за схемою.

4) Мовленнєва розминка. Робота з чистомовками.

Слайд 7. Мовленнєва розминка. Робота з чистомовками.

Слайд 8. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: узлісся, гриби, книжки, лимони, рибки, кубики, санки, шорти, равлик, листок, котики, кит, лисички.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Слайд 12. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання букви и.

Слайд 13. Методика написання друкованої букви и. Написання букви и у повітрі.

Друкування букви и.

Слайд 14. Надрукуйте у клітинках букву «и» у рядку.

Завдання на встановлення відповідності.

Слайд 15. Назвіть зображені на малюнках предмети (книжки, лимони, рибки, кубики). Знайдіть звукову схему до кожного слова, доповніть її і з'єднайте з відповідними малюнками.

Слайд 16. Розгляньте малюнки. Знайдіть місце букви и в словах – назвах малюнків і з'єднайте малюнки з відповідними схемами. Складіть речення за кожним малюнком.

Слайд 17. Фізхвилинка.

Завдання Читалочки – читання ряди букв.

Слайд 18. Прочитайте завдання Читалочки. Прочитайте ряди букв зліва направо, згори донизу спочатку повільно, а потім у прискорену темпі.

Знайомство та розгадування кросворда.

Слайд 19. Розгляньте кросворд – це гра, яка передбачає записування слів у перехресні рядки клітинок. Розгадайте кросворд, запишіть букви и.

Робота над чистомовкою від Щебетунчика..

Слайд 20. Прочитайте разом з Щебетунчиком чистомовку, малюнки словами (у лісі дуби; у мисці гриби; у траві жуки; у вазі квітки). Перечитайте чистомовку кілька разів (ланцюжком, хором), нарощуючи темп читання.

Робота над текстом.

Слайд 21. Робота над текстом. Читання тексту вчителем. Бесіда за змістом тексту. Знайдіть та обведіть всі букви и.

Робота з дитячою книжкою.

Слайд 22. Робота з дитячою книжкою. Розгляньте книжки з віршами і текстами про гігієну, турботливе ставлення до здоров'я. Бесіда за ілюстраціями та змістом творів, уміщених у цих книжках.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква и».

Слайд 23. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква и». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 24. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 25. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 26. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 27. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Слова на букву У».

Слайд 28. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні