Каталог матеріалів

Урок №43 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Задачі з буквеними даними

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 43. Задачі з буквеними даними

Мета: формувати поняття про задачі з буквеними даними; навички письмового ділення на двоцифрове число. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння знаходити значення виразів зі змінною. Формувати вміння добирати вираз до задачі, що містить буквені дані; обчислювати значення виразу при заданому значенні змінної; складати вирази за текстами задач, що містять буквені дані; обчислювати значення виразів при заданому значенні букви; а також навички письмового ділення на двоцифрове число; уміння перевіряти правильність виконання дії ділення. Вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано числовим виразом; знаходити деякі розв’язки нерівності зі змінною; навички ділення з остачею з перевіркою; розвивати вміння працювати з даними; логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 10. Завдання 2. Усно знайди значення виразів зі змінними, якщо р = 96; k = 4. Чи за будь-яких значень змінних кожний вираз має значення?

Слайд 11. Завдання 3. Знайди значення виразів зі змінними. 

Слайд 12. Завдання 4. Згадай, які задачі вважають простими. Усно склади прості задачі до кожного виразу. Що цікаве можна помітити?

Слайд 13-20. Завдання 5. Зістав подані задачі. Склади вираз за текстом кожної задачі. Знайди значення отриманих виразів, якщо а = 6, k = 3. Поміркуй, чи можна розв’язати задачі іншим способом.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22. Завдання 6. Склади задачу за кожним виразом.

Слайд 23-24. Завдання 7. Знайди значення часток письмово, у зошиті виконай перевірку.

Слайд 25. Завдання 8. Усно виконай ділення з остачею. Перевір одержані результати.

Слайд 26. Завдання 9. З’ясуй, чи є істинними подані рівності. Прочитай рівності, якщо можливо — двома способами.

Слайд 27. Завдання 10. Розв'яжи задачу.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Завдання 1. Знайди значення виразів, якщо с = 276, k = 148.

(с + k) : 8 (с – k) : 16 с . 3 – k : 37

Слайд 30. Завдання 2. Добери вираз до тексту кожної задачі.

Слайд 31-34. Завдання 3. Зістав задачі. Як відмінність задач вплине на їх розв’язання? Запиши роз в’язання кожної задачі виразом двома способами, зважаючи, що продуктивність праці всіх робітників однакова. Знайди значення одержаних виразів, якщо а = 108.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні