Каталог матеріалів

Урок №43 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Правильно переношу слова з апострофом після префіксів. Написання розповіді за запитаннями на основі прочитаного тексту

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 43.  Правильно переношу слова з апострофом після префіксів

 

Мета: вчити правильно переносити слова з апострофом після префіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Прочитай групи слів. Пригадай правила переносу слів кожної групи.

Слайд 7. Вправа 2. Поясни, за яким із правил будеш переносити слова з апострофом після префікса. Перевір свою думку за правилом.

Слайд 8-10. Вправа 3. Спиши слова, поділяючи їх на склади для переносу. Склади й запиши речення зі словом, яке не можна переносити.

Слайд 11-12. Вправа 4. Прочитай повідомлення Родзинки. Випиши слова з апострофом, поділяючи на склади для переносу. Познач у них префікс.

Чи всі слова мають префікс?

Слайд 13. Вправа 5. Напиши розповідь про гіпсові печери за поданими запитаннями.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Вправа 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті виконайте

завдання Щебетунчика.

Слайд 16. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

Слайд 17-18. Вправа 7. Прочитай текст. Зроби висновок, чи правильно ти зрозумів/зрозуміла значення слова Тернопіль. Побудуй звукову схему цього слова.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 20. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 21-24. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Утвори слова за схемою і запиши. З трьома словами склади й запиши речення.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні