Каталог матеріалів

Урок №42 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 42. Ділимо на двоцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення на двоцифрове число. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння визначати розрядний склад чисел; виконувати прийом письмового ділення на двоцифрове число у випадку, коли значення частки записується двома цифрами; застосовувати спосіб добору пробних цифр частки. Організувати підготовчу роботу до вивчення нового матеріалу шляхом створення і розв’язування проблемної ситуації, при якій пробна цифра частки не підходить. Формувати вміння виконувати письмове ділення на двоцифрове число у випадку, коли значення частки записується двома цифрами, у формі голосного мовлення, у формі мовлення про себе. Розвивати вміння досліджувати задачі шляхом зіставлення задач на знаходження суми двох часток та на спільну роботу і на подвійне зведення до одиниці, схожих за сюжетом; визначати вплив відмінностей у математичній структурі задач на план їх розв’язування. Формувати навички письмового множення на двоцифрове число; уміння перевіряти правильність виконання дії множення. Удосконалювати вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 11. Завдання 2. Порівняй числа.

Слайд 12-14. Завдання 3. Обчисли письмово з коментарем. Чим знаходження значення останньої частки відрізняється від решти випадків?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 4. Знайди значення часток письмово.

Слайд 18-19. Завдання 5. Знайди значення часток, у зошиті виконай перевірку.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Визнач розрядний склад кожного числа.

Слайд 22. Завдання 2. Виконай ділення письмово з коментарем. Чим обчислення останньої частки відрізняється від решти?

Слайд 23-24. Завдання 2. П’ятикласниця Марина запропонувала свій спосіб перевірки пробних цифр значення частки. Прокоментуй її міркування.

Слайд 25. Завдання 3. Знайди значення часток письмово.

Слайд 26-28. Завдання 4. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Як їх відмінність вплине на розв’язання? Розв’яжи задачі 2 і 3. Харків вважають містом фонтанів. Щоб вода у фонтанах підіймалася, використовують помпи.

Слайд 29-30. Завдання 5. Знайди значення добутків. Виконай перевірку.

Слайд 31. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні