Каталог матеріалів

Урок №41 для 4 класу з української мови за І. Большаковою - Поняття про фразеологізми.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником І. Большакова та І. Хворостяний

 

Урок № 41. Поняття про фразеологізми

 

Мета: ознайомити учнів із фразеологізмами; удосконалювати навички виразного читання; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5-6. Вправа «Словникові слова».

Слайд 7.  Гра «Ти мені, а я тобі».

Слайд 8. Знайди синоніми до слів.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Склади асоціативний кущ.

Слайд 11. Порівняй речення. Що означає вислів купити кота в мішку?

Слайд 12. Що таке фразеологізми?

Слайд 13. Між словосполученнями та фразеологізмами є різниця. Подумай, яка.

Слайд 14. Склади речення з фразеологізмом і звертанням.

Слайд 15-17. Факти й думки. Склади речення з кожним фразеологізмом із тексту.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Щоденні 5.

Слайд 21. Спиши фразеологізми в тому порядку, у якому наведено їхнє значення. Склади речення з одним із фразеологізмів на вибір.

Слайд 22. Доповни речення фразеологізмами із завдання 4. Перебудуй два розповідні речення на спонукальні і запиши.

Слайд 24. З’єднай фразеологізми з їх поясненням. Які звички тварин описано у фразеологізмах? Склади речення з кожним із фразеологізмів про школу і навчання.

Слайд 25. Запиши фразеологізми в таблицю. Напиши, що вони означають. З кожним склади речення.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Ранець – м'ясорубка – кошик»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні