Каталог матеріалів

Урок №41 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 41. Досліджуємо задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; навички письмового множення на двоцифрове число. Вдосконалювати навички усних обчислень. Зіставити задачі на подвійне зведення до одиниці різного рівня складності. Розвивати вміння розв’язувати прямі та обернені задачі до задач на подвійне зведення до одиниці; складені задачі, що містять знаходження частини від числа (відомого та невідомого). Формувати навички письмового множення на двоцифрове число. Удосконалювати вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень; навички позатабличного ділення на двоцифрове число; вміння добирати деякі розв’язки нерівності зі змінною; навички письмового множення та ділення на кругле число; розвивати логічне мислення учнів під час зіставлення задач, дослідження відмінностей на розв’язання задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Добери до кожної задачі короткий запис. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як вона вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 13-14. Завдання 2. Виконай ділення з коментарем, використовуючи письмовий прийом.

Слайд 15. Завдання 3. Розв’яжи задачу

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Завдання 4. Знайди деякі розв’язки кожної нерівності. Зістав подані нижче нерівності з попередніми попарно. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання

Слайд 20. Завдання 5. Віднови розв’язання.

Слайд 21-22. Завдання 6. Накресли прямокутник ABCD зі сторонами 9 см і 5 см. Знайди периметр прямокутника ABCD. Накресли квадрат KLMN із таким самим периметром.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 26-27. Завдання 2. Знайди значення часток. Виконай перевірку.

Слайд 28-29. Завдання 3. Знайди значення добутків. Виконай перевірку.

Слайд 30. Завдання 4. Віднови розв'язання.

Слайд 31. Завдання 5. Виконай арифметичні дії.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні