Каталог матеріалів

Урок №40 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Властивості множення. Переставна, сполучна, розподільна властивості множення.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А . Тарасенкова)

Урок № 40. Властивості множення. Переставна, сполучна, розподільна властивості множення.

Мета: закріпити знання учнів про закріпити знання про властивості множення натуральних чисел; відпрацювати навички множення багатоцифрових натуральних чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно застосовують властивості множення при здійсненні письмового і усного множення натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-11. Основні поняття про властивості множення натуральних чисел.

Слайд 12-13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 15-26. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 3 рівня складності № 456, 457, 458, 460, 462, 464.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Завдання: Виконайте дії.

Обчисліть зручним способом:

1) 3∙104∙50; 3) (271 ∙ 8) ∙ 175;

2) 4∙712∙15; 4) 250 ∙ (390 ∙ 4).

Слайд 29. Завдання. Виконайте дії:

1) 5 год 5с ∙ 3; 3)34 м 65 см ∙ 3;

2) 15 хв 30 с ∙ 2; 4) 30 кг 450 г ∙ 4.

Слайд 30. Завдання.

Якою цифрою закінчується добуток:

101 ∙ 102 ∙ 103 ∙ 104 ∙ 105 ∙ 106 ∙ 107 ∙ 108 ∙ 109?

Слайд 31. Індивідуальна робота. Задача.

При множенні двох двоцифрових чисел учень допустив помилку: у першому множнику замінив у цифрі одиниць 4 на 1, тому у відповіді отримав 525 замість 600. Які числа мав множити учень?

Слайд 32. Задачі на логіку. Які цифри зашифровані буквами:

 аа + b = bсс, аа + аb= ссb

Підсумок

Слайд 33. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні