Каталог матеріалів

Урок №40 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 40. Виконуємо письмове ділення на двоцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення на двоцифрове число; вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати прийом письмового ділення на двоцифрове число у випадку, коли значення частки записується однією цифрою; раціональний спосіб добору значення частки; прийом письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове у випадках, коли значення частки містить три та дві цифри; спосіб визначення найвищого розряду та кількості цифр у частці. Формувати вміння зіставляти випадки письмового ділення на двоцифрове число, коли частка записується однією цифрою та двома цифрами. Перенести раціональний спосіб добору частки на знаходження цифри десятків та цифри одиниць значення частки. Ознайомити з виконанням письмового ділення на двоцифрове число у випадку, коли значення частки записується двома цифрами, в матеріалізованій формі та формі голосного мовлення. Розвивати вміння досліджувати задачі шляхом зіставлення задач на спільну роботу та на подвійне зведення до одиниці, що мають схожий сюжет, та визначати вплив відмінностей у математичній структурі задач на план їх розв’язування. Формувати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від невідомого числа; навички письмового множення на двоцифрове число.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Завдання 1. Виконай ділення з коментарем за схемою.

Слайд 14. Завдання 2. Знайди значення часток письмово.

Слайд 15. Завдання 3. Знайди значення першої частки за схемою. Зістав першу і другу частки. У чому відмінність? Чи можна в обох випадках застосувати спосіб добору пробних цифр частки?

Слайд 16. Завдання 4. Знайди значення часток, скориставшись підказкою.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 21. Завдання 6. Знайди значення виразів зі змінними, якщо а = 344, b = 178.

Слайд 22. Завдання 7. Віднови розв’язання.

Слайд 23. Завдання 7. Яким потягом Львів — Київ швидше дістатися Києва?

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-27. Завдання 1. Знайди значення виразів. Зістав рівності на ділення. Якими цифрами повинні закінчуватися ділені, щоб вони ділилися на 10? на 100?

Слайд 28. Завдання 2. Зістав частки. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Знайди значення часток письмово.

Слайд 29. Завдання 3. Прокоментуй, як Інна знаходила значення першої частки. Зістав першу та другу частки. Як їх відмінність вплине на обчислення значення другої частки? Прокоментуй, як Інна знаходила значення другої частки.

Слайд 30-31. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні