Каталог матеріалів

Урок №4 для 8 класу з хімії за Л. Мідак, О. Кузишин - Навчальне дослідження № 2 «Дослідження хімічних явищ».

Безкоштовно

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 8 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган 2025 року випуску.

 

Урок №4. Навчальне дослідження № 2 «Дослідження хімічних явищ»

Мета: Провести досліди «розпушувальна дія соди» та «ферментація дріжджів» і спостерігати утворення нових речовин. Навчити учнів розрізняти хімічні та фізичні явища між собою. Навчити учнів відрізняти які властивості речовин належать до фізичних. Навчити робити висновки на основі результатів досліджень і пояснювати їх. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати: Учень/учениця виконує експеримент з виявлення ознак хімічних реакцій, робить висновки.

 Обладнання: мультимедійний комплект, тепла вода, цукор, сухі дріжджі, широка посудина, сода, лимонна кислота, розпушувач до тіста, хімічні склянки, палички з гумовими наконечниками, ваги, мірний циліндр.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Актуалізація опорних знань

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Сьогодні ми проведемо навчальне дослідження хімічних явищ. Під час дослідів — «розпушувальна дія соди» та «ферментація дріжджів» — ви зможете спостерігати утворення нових речовин. Ми навчимося пояснювати, чому при нагріванні тіста воно піднімається, а при бродінні з’являється газ. Це допоможе зрозуміти відмінності між фізичними й хімічними явищами та побачити, як хімія проявляється у нашому повсякденному житті.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Початок експерименту

Слайд 7. Ферментація дріжджів

Слайд 8-10. Дослідження розпушувальної дії соди

Слайд 11. Трішки англійської

Слайд 12. Online завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Робота в парі.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 15. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні