Каталог матеріалів

Урок №4 з української літератури для 7 класу за В.Заболотним - Народна чумацька пісня «Чумаче, чумаче, чого зажурився?». Зображення непростого мандрівного життя чумаків.

Безкоштовно
Інформація відсутня

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, О. Слоньовська, І. Ярмульська. (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №4. Народна чумацька пісня «Чумаче, чумаче, чого зажурився?». Зображення непростого мандрівного життя чумаків

Мета: ознайомити учнів з народною чумацькою піснею «Чумаче, чумаче, чого зажурився?», дослідити зображення складного мандрівного життя чумаків у фольклорі, розвивати навички аналізу народних пісень та розуміння їх символіки, а також сприяти формуванню національної свідомості та поваги до історичної спадщини українського народу;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого художнього тексту, акцентуючи увагу на художніх деталях, обговорює жанрово-родову належність художнього тексту, тематичні та загальні естетичні особливості, формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, характеризує роль, виражальні можливості та вплив на слухача (адресата) важливих художніх деталей, характеризує взаємозв’язок між темою та мотивом тексту, розпізнає в художньому тексті зображувально-виражальні засоби, коментує власні почуття під час читання тексту і враження від прочитаного, створює та презентує тексти на актуальну самостійно визначену тематику, аналізує окремі мовні явища в текстах фольклорних творів і робить висновки щодо функціонування певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайди 8-9. Прочитай.

Слайд 10. Відео створено за допомогою ШІ.

Слайд 11. Прочитай.

Слайд 12. Розглянь схему.

Слайд 13. Читання чумацької пісні «Чумаче, чумаче, чого зажурився?»

Слайди 14-16. Перевіряємо.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Аналізуємо.

Слайд 20. Прочитайте чумацьку пісню «Весна-красна наступає, із стріх вода капле». Чим вона подібна до пісні «Чумаче, чумаче, чого зажурився?» та

чим відрізняється від неї?

Слайд 21. Міркуємо.

Слайд 22. Читацький клуб.

Слайд 23. Прочитайте рекрутську пісню «В суботу пізненько, в неділю раненько». Кого в цій пісні символізує зозуля? Які рядки твору, на вашу думку, найбільш щемливі? Поміркуйте, як може звучати ця пісня, яка її мелодія.

Слайд 24. Читацький клуб.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Обери колір, що характеризує твій настрій.

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні