- Головна
- Мистецтво
- 8 Клас
- Мистецтво. Л. Масол. 8 клас. До підручника 2025 року випуску
- №04 - Мистецтво античності — колиска європейської цивілізації (с. 21-24)
Урок №4 для 8 класу з мистецтва за Л. Масол - Мистецтво античності — колиска європейської цивілізації (с. 21-24)
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»
Урок №04. Мистецтво античності – колиска європейської цивілізації
Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.
Очікувані результати: Знайомий із мистецтвом Стародавнього Риму: архітектура, скульптура (портрет, зокрема кінний), фаюмський живопис; античною музикою і театром.
Вивчає секрети творчих професій: архітектор.
Виокремлює та аналізує художні засоби у творах образотворчого мистецтва: Рим: Колізей, Тріумфальна арка, Пантеон; статуя імператора Августа, монумент Марку Аврелію; фаюмські портрети. Фрески й мозаїки із зображеннями виконавців на музичних інструментах (кіфара, гідравлос, авлос, ліра).
Відчуває й описує музичні твори: Ф. Ліст. Симфонічна поема № 5 «Прометей», Л. ван Бетховен. Увертюра до балету «Творіння Прометея»; С. Людкевич. Симфонія-кантата «Кавказ», ч. І «Прометей»; Х. Циммер. Саундтрек із к/ф «Гладіатор» (у виконанні Л. Джеррард, CELLOS).
Створює сувеніри в техніці трафаретного друку, застосовує знакові елементи античності.
Виконує пісню «Королева краси», музика і вірші Н. Май.
Обговорює емоції, визначає емоційний стан.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
МНД (мотивація навчальної діяльності)
АОЗ (актуалізація опорних знань)
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд3-8. Слово вчителя
Слайд9. Обговоріть.
Слайд10. Секрети творчих професій
Слайд11. Слово вчителя
Слайд12. Розгляньте зображення.
Слайд13-16. Слово вчителя
Слайд17. За ілюстраціями уявіть й опишіть гру на музичних інструментах.
Слайд18. Обговоріть.
Слайд19-21. Слово вчителя
Слайд22. Прослухайте: Л. ван Бетховен. Увертюра до балету «Творіння Прометея».
Слайд23. Прослухайте: Ф. Ліст. Симфонічна поема № 5 «Прометей».
Слайд24. Прослухайте: Ф. Ліст. Симфонічна поема № 5 «Прометей».
Слайд25. Обговоріть.
Слайд26. Прослухайте: X. Циммер. Саундтрек із к/ф «Гладіатор» (у виконанні 2CELLOS).
Слайд27. Прослухайте: X. Циммер. Саундтрек із к/ф «Гладіатор» (у виконанні Л. Джеррард).
Слайд28. Обговоріть.
Слайд29. Гімнастика для очей
Практична діяльність учнів
Слайд30. Виконуємо пісню «Королева краси» (музика і вірші Н. Май).
Слайд31. Застосуйте знакові елементи античності і створіть сувеніри в техніці трафаретного друку.
Слайд32. Послідовність виконання
Слайд33. Продемонструйте власні роботи.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд34-35. Мистецька скарбничка
Слайд36. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо
Підсумок
Слайд27. У вільний час
Рефлексія
Слайд38. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”
В уроці присутні:
- План-конспект
- Відеодоповнення
- Фізкультхвилинка
- Мультимедійна презентація
- Гімнастика для очей
ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Операційна система:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
- macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).
2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.
3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit) мати встановлений програмний засіб для розпаковування архівів 7-Zip 19.0+. Завантаження даного архіватора доступне на офіційному сайті розробника - https://www.7-zip.org, (Альтернативний архіватор - WinRAR 6.0+).
- MacOS 12.0 (Monterey) або новішою мати встановлений програмний засіб https://apps.apple.com/us/app/unzip-zip-file-opener/id1281374098 або https://apps.apple.com/us/app/zip-rar-file-extractor/id769409043
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв) мати встановлений програмний засіб https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rarlab.rar&hl=uk&gl=US
4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».
5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:
- Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
- Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
- Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
- Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
- Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).
6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).
Увійти через Google
Увійти через Facebook