Каталог матеріалів

Урок №39 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Звук [у]. Мала буква у. Розповідь за малюнками

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 39

Тема. Звук [у]. Мала буква у. Розповідь за малюнками

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою у, вчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, добирати слова зі звуком [у] на початку, в середині і в кінці; удосконалювати вміння виконувати завдання на встановлення відповідності, будувати речення і розповіді за малюнками; виховувати старанність, інтерес до життя птахів.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про друковану малу букву у, вміє її друкувати; добирає слова зі звуком [у] на початку, в середині і в кінці; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, математична, соціальна та здоров’язберігаюча.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

Слайд 4. Актуалізація знань. Гра «Знайди букву О».

Слайд 5. Складіть речення за схемами, використовуючи імена, які починаються на ОА.

Слайд 6. Назвіть зображені предмети. Побудуйте звукові схеми цих слів. Складіть речення про один із цих предметів за схемою.

Слайд 7. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: урок, учень, учителька, павук, удав, вуж, страус, кенгуру, жолудь.

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком Букваря.

Слайд 10. Бесіда за малюнком. Чи впізнали ви ці букви? Здогадайтеся, хто з них учень, хто учителька. Де відбувається подія? Що роблять букви? Складіть розповідь. Дослідіть звуковий аналіз слова указка.

Слайд 11. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої друковано букви у.

Слайд 12. Методика написання малої друкованої букви у. Написання букви у у повітрі.

Друкування малої букви у.

Слайд 13. Надрукуйте у клітинках малу букву «у» у рядку.

Складання речень за малюнками. Звуковий аналіз слів.

Слайд 14. Що робить буква у (кидає в урну обгортку від цукерки). Зробіть звуковий аналіз слова урна. Покажіть місце букви у в словах.

Слайд 15. Що робить буква у. Зробіть звуковий аналіз слова павук. Покажіть місце букви у в словах.

Слайд 16. Що робить буква у. Зробіть звуковий аналіз слова кенгуру. Покажіть місце букви у в словах.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Завдання від Читалочки.

Слайд 18. Прочитай завдання Читалочки.

Встановлення на відповідність.

Слайд 19. Дослідіть звукову схему кожного слова. Доповніть їх. Надрукуйте у відповідних клітинках букву У.

Слайд 20. Назви предмети. Покажи, в яких словах буква у стоїть у середині, а в яких у кінці (вуж, страус, жолудь, кенгуру).

Робота над малюнками. Складання речень.

Слайд 21. Складіть розповідь за малюнком. Що вимовляє хлопчик, граючись із паровозиком?

Слайд 22. Складіть розповідь за малюнком. Як плаче немовля?

Слайд 23. Складіть розповідь за малюнком. Що вигукують діти, заблукавши в лісі?

Робота над малюнком. Звуковий аналіз слів.

Слайд 24. Бесіда про птахів за малюнком. Покажіть, де живе кожна пташка. Чим ці гнізда відрізняються? Складіть речення про птахів, використовуючи службове слово.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква у».

Слайд 25. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква У». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 26. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 27. Online завдання.

Рефлексія «Незакінчене речення».

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 29. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Слова на букву У».

Слайд 30. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Слова на букву У».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні