Каталог матеріалів

Урок №39 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 39. Виконуємо письмове ділення на двоцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення на двоцифрове число; актуалізувати прийом послідовного ділення на кругле число; ділення з остачею на розрядну одиницю; спосіб визначення неповної частки при діленні з остачею на кругле число; прийом письмового ділення на кругле число; вміння замінювати двоцифрове число меншим круглим числом; прийом письмового ділення на двоцифрове число у випадку, коли значення частки записується однією цифрою; створити і розв’язати проблемну ситуацію, за якої спосіб прикидки пробних цифр частки має багато чисел для випробування; ознайомити з раціональним способом добору значення частки шляхом заміни дільника меншим круглим числом; з виконанням письмового ділення в матеріалізованій формі та у формі мовлення вголос; формувати навички письмового ділення на двоцифрове число; розвивати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці та обернені до них; складені задачі, які містять знаходження числа за величиною його частини; формувати вміння з’ясовувати правильність виконання письмового множення; вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано числовим виразом; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів, використовуючи усний прийом послідовного ділення.

Слайд 11. Завдання 2. Виконай ділення з остачею, усно перевір результати.

Слайд 12. Завдання 3. Визнач неповну частку шляхом послідовного ділення за зразком. Виконай ділення з остачею. Усно зроби перевірку.

Слайд 13. Завдання 4. Виконай письмове ділення на кругле число.

Слайд 14. Завдання 5. Заміни двоцифрове число найближчим меншим круглим числом за зразком.

Слайд 15-17. Завдання 6. Виконай ділення на двоцифрове число.

Слайд 18. Завдання 7. Обчисли з коментарем, користуючись пам’яткою.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-23. Завдання 8. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Склади та розв’яжи хоча б одну задачу, обернену до задачі 2.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Виконай ділення на кругле число письмово.

Слайд 26. Завдання 2. Заміни двоцифрове число найближчим меншим

круглим числом.

Слайд 27-28. Завдання 3. Поясни розв’язання, виконане Олею.

Слайд 29-30. Завдання 4. Знайди значення часток, користуючись пам’яткою.

Слайд 31. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 33-34. Завдання 7. Поясни, у чому помилився Олег.

Слайд 35-37. Завдання 8. Розв’яжи рівняння.

Слайд 38. Завдання 9. Заміни двоцифрове число найближчим меншим круглим числом.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні