Каталог матеріалів

Урок №39 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Порівнюємо числа.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.



Урок № 39

Тема. Порівнюємо числа

Мета: актуалізувати вміння порівнювати числа різними способами, поняття «натуральний ряд чисел», розуміння додавання та віднімання числа 1, визначаючи попереднє чи наступне число; формувати вміння добирати до малюнка схему та рівність; провести пропедевтичну роботу щодо вивчення переставного закону додавання; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати інтерес до математики.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє порівнювати числа різними способами, розуміє поняття «натуральний ряд чисел», розуміння додавання та віднімання числа 1, визначаючи попереднє чи наступне число; вміє добирати до малюнка схему та рівність.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Актуалізація знань.

Слайд 6-7. Порядкова лічба від 1 до 10, (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Геометрична хвилинка.

Слайд 9. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Визначте ознаку, що змінюється. Продовжіть послідовність. Яка фігура наступна?

Математичний диктант.

Слайд 10. Математичний диктант.

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

Актуалізація поняття натурального ряду чисел.

Слайд 11. Завдання 1. Віднови натуральний ряд чисел.

Порівняння чисел за їх місцем у натуральному ряді.

Слайд 12. Завдання 2. Перевір, чи правильно учень порівняв числа.

Порівняння чисел на основі їх складу.

Слайд 13. Завдання 3. Розфарбуй зеленим олівцем листочки з числами, які менші ніж 6; жовтим – листочки з числами, які більші за 6.

Слайд 14-16. Завдання 4. Згадай склад поданих чисел. До кожного малюнка усно склади рівності за схемою: .

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Завдання 5. Порівняй числа. Які способи порівняння чисел ти знаєш? Який із них здається тобі найлегшим?

ІV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Формування вмінь додавати і віднімати числа.

Слайд 19-20. Завдання 6. Встав у рівності пропущені числа.

Слайд 21. Завдання 7. Розглянь кожний вираз і поміркуй, яке число одержимо: наступне чи попереднє. Запиши його у відповідне віконце. Доповни рівності.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 22. Завдання 8. Учні розглядали зображення баобаба, банана і барбариса. Банан — не дерево і не кущ. Баобаб — не кущ і не трава. Установи відповідності, з’єднай на схемі відповідні пари.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 24. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 25-26. Графічні тренувальні вправи.

Перегляд відео «Перегляд відео «Число і цифра 10» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Слайд 27. Перегляд відео «Число і цифра 10» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Слайд 28. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 32. Рефлексія «Потяг вражень».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні