Каталог матеріалів

Урок №39 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви п, складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 39

 

Тема. Написання малої букви п, складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою п, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою п; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, розповідати за малюнком; виховувати прагнення допомагати старшим по господарству.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву п; склади та слова з буквою п; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: меблі, кімната, пилосос, пил, прибирання, півник, папка, пісок, пенал.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.45)

Слайд 7. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 8. Чим займаються діти? Де вони прибирають? Які меблі знаходяться в кімнаті? Чому дівчинка у фартушку? З яким настроєм діти виконують свою роботу?

Слайд 9. Назвіть на малюнку слова на букву «пе» (пилосос, пил, прибирають). Розгляньте елементи букви «пе». Наведіть ці елементи на малюнку.

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання малої букви п.

Слайд 14. Методика написання малої букви п. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву п у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 19. Пальчикова гімнастика.

Слайд 20. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 30. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 31. Назвіть птахів, зображених на малюнку. Що ви про них знаєте? Чи є серед них однакові?

Слайд 32. Розфарбуйте однакових папуг.

Слайд 33. Намалюйте пару до папуги, розфарбуйте їх.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 35. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

Слайд 37. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Цеглинку ЛЕГО підійміть, зустріч нашу оцініть!

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні