Каталог матеріалів

Урок №37 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Навчаюся утворювати нові слова і форми слів за допомогою суфіксів.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №37. Навчаюся утворювати нові слова і форми слів за допомогою суфіксів.

Мета: дати поняття про суфікс як значущу частину слова; ознайомити учнів з роллю суфіксом у словах, їх словотворчою функцією; вчити з’ясовувати лексичні значення слів з найуживанішими ; формувати вміння утворювати нові слова за допомогою суфіксів; удосконалювати вміння визначати частини слова за алгоритмом; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Прочитай текст. Подумай, чому він має таку назву.

Слайд 7. Випиши з тексту виділені слова, познач у них суфікси.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

Слайд 9. Запиши слова, познач у них суфікси.

Слайд 10. Як розрізнити нові слова і форми слова, утворені за допомогою суфіксів?

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 12. До кожного з поданих слів доберіть суфікс, щоб утворити

нове слово. Утворені слова запишіть, позначте суфікси.

Слайд 13. До кожного з поданих слів доберіть суфікс, щоб утворити

нове слово. Утворені слова запишіть, позначте суфікси.

Слайд 14. Знайдіть в Інтернеті чи самостійно складіть і запишіть кілька

слів, у яких є два і більше суфіксів.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні