Каталог матеріалів

Урок №37 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви в, складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 37

 

Тема. Написання малої букви в, складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою в, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою в; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, розповідати за малюнком; виховувати охайність, старанність, інтерес до українського національного вбрання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву в; склади та слова з буквою в; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча, природнича.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: ярмарок, вінок, намисто, вишиванка, квіти, жовтий, висять, весна, кава, віник.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.43)

Слайд 7. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 8. Бесіда за малюнком. Яке слово надруковане червоними буквами? Що воно означає? Кого ви бачите на малюнку? Які речі продаються на ярмарку?

Слайд 9. Назвіть слова з буквою «ве» (вінок, вишиванка, квіти, жовтий, висять). З'ясуйте місце звуків [в] і [в′] в цих словах. Розгляньте зображення рукописної букви в, наведіть всі елементи букви в.

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 14. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 15. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 16. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

Методика написання малої букви в.

Слайд 17. Методика написання малої букви в. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву в у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 22. Пальчикова гімнастика.

Слайд 23. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Визначте, які слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Визначте, які слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 33. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 34. Бесіда за малюнком. Назвіть предмет, зображений на малюнку. Визначте місце букви и в цьому слові. Зверніть увагу на стрілочку. Якщо замінити в слові віник букву и на букву о, вийде слово… вінок.

Слайд 35. Намалюйте вінок. Розфарбуйте малюнки. Складіть речення про зображені на малюнках предмети.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 37. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 38. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

Слайд 39. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Цеглинку ЛЕГО підійміть, зустріч нашу оцініть!

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні