Каталог матеріалів

Урок №37 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо задачі з двома запитаннями

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 37

Тема. Досліджуємо задачі з двома запитаннями

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі; актуалізувати навички віднімання чисел у межах 20 двома способами; формувати вміння вибирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, знаходити значення виразу зі змінною, обчислювати значення виразів на кілька дій із дужками за діями.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розв’язувати задачі; має навички віднімання чисел у межах 20 двома способами; вибирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, знаходити значення виразу зі змінною, обчислювати значення виразів на кілька дій із дужками за діями.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Математична естафета. Виграє та команда, учасники якої матимуть найменшу кількість помилок. Встав пропущені числа.

Слайд 12. Усне опитування.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Формування вміння вибирати пару числових даних для відповіді на запитання задачі.

Слайд 13. Завдання 1. Прочитай задачу. Чим вона незвичайна? Чи має значення, в якому порядку відповідати на запитання задачі? Орися в ході розв'язування задачі міркувала так:

Слайд 14. Завдання 1. Марина зробила таку схему аналізу. Поясни хід міркувань дівчинки. Розбий цю задачу на дві прості. Розкажи кожну задачу. У якому порядку вони мають розв'язуватися?

 

Слайд 15. Завдання 2. Склади задачу з двома запитаннями за малюнком і схемою.

Слайд 16-17. Завдання 2. Склади задачу з двома запитаннями за малюнком і схемою.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Геометрична хвилинка.

Формування вміння знаходити значення виразу зі змінною.

Слайд 20. Завдання 3. Перевір, чи правильно Оксанка знайшла значення виразів зі змінною.

Слайд 21. Завдання 4. Знайди значення виразу зі змінною: b + 7. Яких інших значень може набувати змінна в цьому виразі?

Формування вміння обчислювати значення виразів за діями.

Слайд 22. Завдання 5. Згадай, у якому порядку виконують дії у виразі, що містить дужки. Виправ помилки, якщо вони є.

Закріплення вміння вимірювати довжини відрізків і знаходити їх різницеве відношення.

Слайд 23. Завдання 6. Визнач, на скільки відрізок АВ довший за відрізок СК.

Слайд 24. Графічна вправа.

Формування обчислювальних вмінь і навичок.

Слайд 25. Завдання 7. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 26. Завдання 8. Знайди значення різниць двома способами, користуючись схемами.

Слайд 27. Завдання 9. Заповни таблиці.

Розвиток логічного мислення.

Слайд 28. Завдання 10. Ознайомся з рекламою. Обведи на календарі числа, коли вигідно придбати книжки. Скільки днів триватиме акція?

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 30. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Рефлексія «Загадкові листи».

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні