Каталог матеріалів

Урок №36 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо залежність суми і різниці від зміни одного з компонентів

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 36. Досліджуємо залежність суми і різниці від зміни одного з компонентів.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про залежність між результатами арифметичних дій додавання й віднімання від зміни одного з компонентів; формувати вміння розв’язувати задачі, актуалізувати знання алгоритму знаходження значень виразів зі змінною, знання залежності між значенням суми й зміною одного з доданків, між значенням різниці й зміною зменшуваного, між значенням різниці й зміною від’ємника; формувати вміння розв’язувати задачі.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

На попередніх уроках ми працювали із незвичними виразами — виразами зі змінними. Ми переконалися, що значення таких виразів залежить від значення, якого набуває змінна. Ви спостерігали, як залежить значення суми або різниці від зміни одного з компонентів. Сьогодні ми повправляємося у застосовуванні цих знань для обчислень. Крім того, ми будемо розв’язувати задачі з двома запитаннями, перетворювати їх на прості задачі.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Геометрична хвилинка.

Слайд 4-8. Усне опитування.

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Завдання 1. Чи правильно знайшли значення виразів зі змінною? Який компонент змінюється в кожному стовпчику? Як саме? На скільки? Як ця зміна впливає на результат?

Слайд 14-15. Перевір себе за правилом.

Слайд 16-18. Завдання 2. Який компонент змінюється в кожному стовпчику? На скільки? Як це впливає на результат? Доповни записи.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-22. Завдання 3. З'ясуй, який компонент змінюється в кожному стовпчику. Як ця зміна впливає на результат? Знайди значення другого виразу в стовпчику, користуючись визначеною закономірністю.

Слайд 23. Завдання 4. Прочитай задачу. На яке питання можна відповісти відразу? На яке – потім? Розкажи першу просту задачу. Розкажи другу просту задачу.

Слайд 24. Завдання 4. Поясни міркування за схемою аналізу, доповни її. Зміни запитання першої простої задачі так, щоб вона розв'язувалася дією віднімання.

Слайд 25. Завдання 4. Розв'яжи задачу.

Слайд 26-27. Завдання 5. Склади з 10 паличок 3 чотирикутники, з 12 паличок 4 чотирикутники.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29-31. Завдання 2. Яка зміна компонента дії впливає на результат? Виконай обчислення, користуючись цією залежністю.

Слайд 32. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні